Wydarzenia

Konferencja naukowa „Przemysły kreatywne szansą rozwoju miasta”

Przemysły kreatywne są jednym z obszarów kształcenia w Wyższej Szkole Gospodarki, a jako sfera zainteresowań naukowych i działalności praktycznej funkcjonują w środowisku uczelnianym od ponad 10 lat. Początek dał Instytut Kulturoznawstwa, który w 2015 roku przekształcił się w Katedrę Przemysłów Kreatywnych. Ponadto przy WSG działa Klaster Przemysłów Kreatywnych.

W „Strategii Rozwoju Kultury Miasta Bydgoszczy na lata 2017-2026” w III obszarze pn. „Cel strategiczny: Miasto kreatywne kulturowo” sformułowano cele operacyjne: bogactwo i różnorodność oferty kulturalnej; rozwój sektora przemysłów kreatywnych jako partnerstwa kultury i gospodarki opartej na nowych technologiach. „To szerokie pojęcie oznacza zazwyczaj związki pomiędzy sferą kultury a gospodarką opartą na nowych technologiach” – czytamy w Strategii. „Taka gospodarka jest bowiem naturalnym partnerem dla kultury na obecnym etapie rozwoju cywilizacyjnego, którego obie te sfery są motorem: nowoczesny przemysł nie jest tylko potencjalnym mecenasem kultury, ale pełni istotną rolę jako ważny funkcjonalny wzór jej funkcjonowania – to właśnie nowoczesny przemysł jest depozytariuszem idei nowoczesności i to z tej sfery działalności przenoszą się do kultury niektóre formy funkcjonowania”.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Przemysły kreatywne szansą rozwoju miasta”, która odbędzie się w dniach 13-14 października 2017 r. w Wyższej Szkole Gospodarki. Uczestnikom zapewnimy możliwość wglądu w realne potrzeby sektora kreatywnego, który znajduje w Bydgoszczy coraz większe zainteresowanie.

Więcej: www.kpk.byd.pl/index.php


1 lipiec w godzinach 16:00 - 18:00
Akademicka Przestrzeń Kulturalna

Szczegółowe informacje
Specjalnie dla wszystkich kreatywnych przygotowaliśmy dwa bezpłatne warsztaty:
1 lipca - FOTOKREATOR, 16:00 - 18:00
7 lipca - RECYKLING OBRAZU (KOLAŻ), 16:00 - 18:00

Dodatkowo podpowiemy jak wykorzystać kreatywny potencjał i w jaki sposób przemysły kreatywne otwierają drogę na rynku pracy.


9 czerwca o 11:00
Aula widowiskowa, budynek K, ul. Naruszewicza 11, Bydgoszcz

Ciekawi Cię rozwój miasta Bydgoszczy? Dołącz do nas i wysłuchaj ekspertów, którzy opowiedzą o aktualnej kondycji miasta oraz wizji jego rozwoju.
Szczegółowy program spotkania:
http://www.homesquare.pl/event/bydgoszcz-urodzinova-miasto-nieodkryte/
 

Subskrypcja newslettera KPK